Alžběta Vlášková

První mé krůčky velké, malé krůčky vedly na ZUŠ v Písku.

Středoškolské studium jsem započala oborem „Modelářství a návrhářství oděvů“ na SVSŠ taktéž v Písku. Po roce jsem přestoupila do Prahy na VOŠON a SPŠO, kde jsem pokračovala ve stejném oboru.

Vysokou školu jsem zahájila na ZČU (Západočeská univerzita) v Plzni fakulta umění a designu Ladislava Sutnara oborem „Fashion design“ se specializací na oděv. Další moje putování za vzděláním se přesunulo do Liberce. Na TUL (Technická univerzita v Liberci), kde jsem studovala na katedře oděvnictví „Výroba oděvu a management obchodu s oděvy“ po té přestup na katedru designu „Textilní a oděvní návrhářství“, kterou jsem úspěšně dokončila. Dálkově jsem studovala „Textilní inženýrství“.

Během studia na ZČU jsem s přivydělávala ve firmě MIRAMARE . Mezi ZČU a TUL jsem získávala praxi ve firmě JITEX COMFORT. Další mé kroky vedly do k výrobci funkčního prádla MOIRA. Poté jsem působila ve firmě PROGRESS sportswear, která se zabývá sportovním oblečením. Nyní mě naleznete ve firmě ERT AUTOMOTIVE BOHEMIA.

Proč AV ALBI ?

Moje logo se skládá z AV ALBI – dva trojúhelníky představují moje monogramy AV– Alžběta Vlášková.

Pseudonym ALBI vznikl v prváku na střední škole, když jsem cestovala po jižní Francii, kde jsem se potkala velmi chytrého, vzdělaného, inteligentního a moudrého muže Ak. mal. Dalibora Říhánka.

Albi je město na jihu Francie, kde působili významní umělci, jako jsou Toulouse – Lautrec, E. Degas, A. Rodin či Vincent van Gogh. Mistr, řekl, že s těmito lidmi mam co něco do činění, že máme něco společného a ať je to cokoliv a každý ať si to najde sám! A od té doby jsem Albi, mě to přirostlo k srdci a je ctí mít něco společného s těmi to velikány, ať už je to cokoliv.  Jsou i lidé, kteří mi jinak než Albi neřeknou.

Mistr mě do dnes mě učí kreativitě, tak sebe soustředění a také vzdělanosti. Hned pozná, jaký mam den a to udělám jen jednu linii.