Alžběta Vlášková

První mé krůčky velké, malé krůčky vedly na ZUŠ v Písku.

Středoškolské studium jsem započala oborem „Modelářství a návrhářství oděvů“ na SVSŠ taktéž v Písku. Po roce jsem přestoupila do Prahy na VOŠON a SPŠO, kde jsem pokračovala ve stejném oboru.

Vysokou školu jsem zahájila na ZČU (Západočeská univerzita) v Plzni fakulta umění a designu Ladislava Sutnara oborem „Fashion design“ se specializací na oděv. Další moje putování za vzděláním se přesunulo do Liberce. Na TUL (Technická univerzita v Liberci), kde jsem studovala na katedře oděvnictví „Výroba oděvu a management obchodu s oděvy“ po té přestup na katedru designu „Textilní a oděvní návrhářství“, kterou jsem úspěšně dokončila. Dálkově jsem studovala „Textilní inženýrství“.

Během studia na ZČU jsem s přivydělávala ve firmě MIRAMARE . Mezi ZČU a TUL jsem získávala praxi ve firmě JITEX COMFORT. Další mé kroky vedly do k výrobci funkčního prádla MOIRA. Poté jsem působila ve firmě PROGRESS sportswear, která se zabývá sportovním oblečením. Zkušenosti jsem také nabrala v ERT AUTOMOTIVE BOHEMIA výrobce vnitřního čalounění pro automobilový průmysl. Nyní mě naleznete ve firmě DRAGONFLY.

Od roku 2018 se také zabývám zakázkovou výrobou. Rok 2019 mi přinesl odhodlání založit vlastní značku pod názvem AV ALBI. (více o značce v dolní části stránky).

.

Proč AV ALBI ?

Moje logo se skládá z AV ALBI – dva trojúhelníky představují moje monogramy AV– Alžběta Vlášková.

Pseudonym ALBI vznikl v prváku na střední škole, když jsem cestovala po jižní Francii, kde jsem se potkala velmi chytrého, vzdělaného, inteligentního a moudrého muže Ak. mal. Dalibora Říhánka.

Albi je město na jihu Francie, kde působili významní umělci, jako jsou Toulouse – Lautrec, E. Degas, A. Rodin či Vincent van Gogh. Mistr, řekl, že s těmito lidmi mam co něco do činění, že máme něco společného a ať je to cokoliv a každý ať si to najde sám! A od té doby jsem Albi, mě to přirostlo k srdci a je ctí mít něco společného s těmi to velikány, ať už je to cokoliv.  Jsou i lidé, kteří mi jinak než Albi neřeknou.

Mistr mě do dnes mě učí kreativitě, tak sebe soustředění a také vzdělanosti. Hned pozná, jaký mam den a to udělám jen jednu linii.